Tytuł: Listy do moich dzieci
Autor: Herbert Brokering
Opublikowano przez: Warto Data wydania: 2014
Gatunek: Duchowość, Literatura Faktu
Liczba stron: 112
Format: Hardcover
Państwo: USA


Brokering_okładkaLove, Dad_coverListy do moich dzieci
 to coś więcej niż tylko listy ojca do dzieci. To próba rozliczenia się z własną przeszłością i sposób autora na przekazanie dzieciom i czytelnikom kilku lekcji, których udzieliło mu życie w ciągu siedemdziesięciu lat – od czasów dzieciństwa spędzonego przed II wojną światową na farmie w Nebrasce przez małżeństwo z Lois, wychowywanie dzieci, służbę w kościele i wielokrotne przeprowadzki po starość w domu pod Minneapolis. Autor wypowiada się jako ojciec trzech synów i córki, ale także jako dziecko swoich rodziców, imigrantów z Niemiec, brat tragicznie zmarłego w dzieciństwie Paula, mąż Lois i chrześcijanin. Czerpiąc z własnych doświadczeń, mówi o wierze, żalu, strachu, tęsknocie i miłości w prosty, obrazowy i poruszający sposób. To książka, w której każdy czytelnik może odnaleźć siebie i własne relacje z najbliższymi.


herbert brokering_webHerbert Brokering (1926–2009) był charyzmatycznym księdzem, pisarzem, poetą, pedagogiem o niezwykłej wyobraźni oraz znanym mówcą i wykładowcą uniwersyteckim. Od 1981 roku organizował międzynarodowe pielgrzymki za żelazną kurtynę, w tym do Polski, Izraela, Palestyny, Indii, Chin i Japonii. Napisał ponad 40 książek oraz niezliczone teksty pieśni. Przez wielu nazywany „Leonardem da Vinci amerykańskich prerii”. Mieszkał w Bloomington w stanie Minnesota (USA).

Książki Herberta Brokeringa to bogata i różnorodna spuścizna przeżyć całego jego życia – dzieciństwa spędzonego na farmie wśród niezamożnych imigrantów z Niemiec, czasów, gdy dorastały jego dzieci, a także refleksji starszego i doświadczonego człowieka. Uczucia miłości, radości, zaufania przeplatają się z niepokojem, zniechęceniem, zwątpieniem – jednak dominuje w nich wiara i zaufanie Bogu.
Wśród kilkunastu książek, reprezentowanych przez naszą Agencję, można znaleźć pełne życiowej mądrości wspomnienia w formie listów Love, DadI Will to You, autorskie poradniki, które pomagają borykać się z różnymi problemami, takimi jak lęki, bezsenność, ciężka choroba, strata dziecka – Looking Anxiety in the Face, Hello, Night, I’m Thinking of You, poetycką książkę To Henry In Heaven, czytania na czas adwentu i Bożego Narodzenia – In the Bleak Midwinter, Unto Us Is Born, Making Room for Christmas, modlitwy Cat Psalms vol. 1 i 2, Dog Psalms vol. 1 i 2, Luther’s Prayers, czy książki napisane z myślą o dzieciach i ich rodzicach – Angels Love Children.
W Polsce dotychczas ukazały się trzy z jego książek: I’m Thinking of You (Myślę o Tobie. Duszpasterskie listy o nadziei i uzdrowieniu, wyd. Augustana, 1999) i Unto Us is Born (Dla nas się narodził, wyd. Augustana, 2009) i Love, Dad (Listy do moich dzieci, wyd. Warto 2014).

16 września 2015

Listy do moich dzieci (Love, Dad. Letters of Faith to My Children)

Listy do moich dzieci to coś więcej niż tylko listy ojca do dzieci. To próba rozliczenia się z własną przeszłością i […]
13 maja 2015

Bitter Oranges

Bitter Oranges to fikcyjna opowieść inspirowana prawdziwymi przeżyciami kobiety, która była świadkiem zagłady Ormian na początku XX wieku, doświadczyła I […]