Lato koloru wiśni i Zima koloru turkusuTytuł: Kirschrotter Sommer i Turkisgruner Winter
Autor: Carina Bartsch
Opublikowano przez: Media Rodzina, Rowohlt Data wydania: 2013, 2015
Gatunek: Kobieca, Powieść, Romans
Format: Paperback
Państwo: Polska

Dwutomowa powieść Kariny Bartsch Kirschrotter Sommer i Turkisgruner Winter (polskie wydanie Lato koloru wiśni i Zima koloru turkusu, Wydawnictwo Media Rodzina, 2015) to powrót do tradycyjnego romansu. Bohaterka, Emely, to studentka 3 roku Literatury niemieckiej, która 7 lat wcześniej miała nieszczęście zakochać się w bracie swojej najlepszej przyjaciółki, Alex. Teraz pozostało jej złamane serce i poważny problem z zaufaniem innym mężczyznom. Kiedy Alex sprowadza się do Berlina, gdzie studiuje Emely, okazuje się, że zamieszka ze swoim bratem, w efekcie czego, Emely chcąc nie chcąc będzie musiała odnowić znajomość ze znienawidzonym przez nią Elyasem. Ku jej zaskoczeniu i rozdrażnieniu Elyas zamiast unikać dziewczyny, szuka z nią kontaktu. I ma wobec Emely plan.

Opowieść Bartsch jest optymistyczna w wydźwięku, a bohaterowie są ujmujący, tak że nie sposób ich nie lubić i życzyć im szczęśliwego finału. Autorka sprawnie operuje zasadami gatunku i językiem oraz dawkuje napięcie tak, by czytelniczka nie znudziła się książką. Bez pretensji do głębokiego psychologizowania książka zapewnia dobrą rozrywkę,  czego dowodem jest świetna sprzedaż w Polsce i wielu innych krajach (ponad 400 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech).

Więcej na stronie wydawcy:

http://mediarodzina.pl/prod/1190/Lato-koloru-wisni

http://mediarodzina.pl/prod/1257/Zima-koloru-turkusu

zima_koloru_turkusu01

24 września 2015

Lato koloru wiśni i Zima koloru turkusu

Dwutomowa powieść Kariny Bartsch Kirschrotter Sommer i Turkisgruner Winter (polskie wydanie Lato koloru wiśni i Zima koloru turkusu, Wydawnictwo Media Rodzina, […]