Tytuł: Sakuralive
Autor: Magdalena Bednarowicz, Magdalena Hałupka-Bryl
Gatunek: Literatura Faktu, Podróżnicza
Liczba stron: około 8 arkuszy autorskich
Państwo: Polska

 

Pomysł na książkę pojawił się tak naprawdę całkiem niedawno. Zafascynowane odmiennością kraju, w którym ze względu na karierę zawodową przyszło nam spędzić ponad rok, postanowiłyśmy zacząć pisać dziennik. To dzięki niemu nie umknęły nam żadne zaskoczenia i zdumienia, które spotykały nas w Japonii właściwe na każdym kroku, a którymi chciałyśmy dzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Naturalnym było więc założenie bloga, który pozwolił najbliższym nie tylko śledzić nasze japońskie poczynania, ale wkrótce stał się ich codzienną lekturą. Po pewnym czasie czytali go już wszyscy nasi znajomi, a nawet zupełnie przypadkowe osoby. Po powrocie do Polski zapomniałyśmy na parę miesięcy o Kraju Kwitnącej Wiśni, aż do momentu kiedy w przypływie melancholii przeczytałyśmy swój internetowy pamiętnik raz jeszcze. Ogromna frajda i wzruszenie, potęgowane prawdopodobnie butelką wina, którą dzieliłyśmy, zrodziły w naszej głowie pomysł, żeby pójść o krok dalej. Piszemy doktorat z biofizyki – spróbujmy napisać książkę! W Japonii przyszło nam przecież pracować, chodzić do banku, urzędu, do fryzjera, oglądać TV, świętować czy przyjaźnić się. Tych doświadczeń nie znajdziemy w żadnym przewodniku czy encyklopedii. Być może spojrzenie na Japonię z perspektywy dwóch dziewczyn obcujących na co dzień z tamtejszą kulturą i samymi Japończykami, oswoi ten wciąż egzotyczny dla Europejczyków kraj.

Przeczytajcie bloga Magdy Bednarowicz i Magdy Hałupki-Bryl: http://sakuralajf.blogspot.com/2012/11/zaczynamy.html

11_b

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


MB i MHBMAGDALENA BEDNAROWICZ (ur. w 1985 roku) – magister biologii, doktorantka biofizyki z artystyczną duszą. Maluje, szyje, wciąż uczy się czegoś nowego. Ostatnio swoje gorące uczucie do słońca i wody przelała na kitesurfing. Kiedy nie planuje podróży, ma wyrzuty sumienia. Wciąż w poszukiwaniu własnej ścieżki. Bezustannie w drodze.

MAGDALENA HAŁUPKA-BRYL Rocznik ‘85. Z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania podróżnik. Mama rocznej Kasi. Pracę w koncernie porzuciła na rzecz badań naukowych, co zaprowadziło ją na drugi koniec świata. Uwielbia czytać kryminały, literaturę podróżniczą i grać w planszówki. W wolnym czasie biega, jeździ konno, a zimą najchętniej wyjeżdża na narty. Bez względu na wszystko cieszy się każdym nowym dniem.

16 września 2015

Sakuralive

  Pomysł na książkę pojawił się tak naprawdę całkiem niedawno. Zafascynowane odmiennością kraju, w którym ze względu na karierę zawodową […]