Listy do moich dzieci (Love, Dad. Letters of Faith to My Children)

Tytuł: Listy do moich dzieci
Autor: Herbert Brokering
Opublikowano przez: Warto Data wydania: 2014
Gatunek: Duchowość, Literatura Faktu
Liczba stron: 112
Format: Hardcover
Państwo: USA


Brokering_okładkaLove, Dad_coverListy do moich dzieci
 to coś więcej niż tylko listy ojca do dzieci. To próba rozliczenia się z własną przeszłością i sposób autora na przekazanie dzieciom i czytelnikom kilku lekcji, których udzieliło mu życie w ciągu siedemdziesięciu lat – od czasów dzieciństwa spędzonego przed II wojną światową na farmie w Nebrasce przez małżeństwo z Lois, wychowywanie dzieci, służbę w kościele i wielokrotne przeprowadzki po starość w domu pod Minneapolis. Autor wypowiada się jako ojciec trzech synów i córki, ale także jako dziecko swoich rodziców, imigrantów z Niemiec, brat tragicznie zmarłego w dzieciństwie Paula, mąż Lois i chrześcijanin. Czerpiąc z własnych doświadczeń, mówi o wierze, żalu, strachu, tęsknocie i miłości w prosty, obrazowy i poruszający sposób. To książka, w której każdy czytelnik może odnaleźć siebie i własne relacje z najbliższymi.


herbert brokering_webHerbert Brokering (1926–2009) był charyzmatycznym księdzem, pisarzem, poetą, pedagogiem o niezwykłej wyobraźni oraz znanym mówcą i wykładowcą uniwersyteckim. Od 1981 roku organizował międzynarodowe pielgrzymki za żelazną kurtynę, w tym do Polski, Izraela, Palestyny, Indii, Chin i Japonii. Napisał ponad 40 książek oraz niezliczone teksty pieśni. Przez wielu nazywany „Leonardem da Vinci amerykańskich prerii”. Mieszkał w Bloomington w stanie Minnesota (USA).

Książki Herberta Brokeringa to bogata i różnorodna spuścizna przeżyć całego jego życia – dzieciństwa spędzonego na farmie wśród niezamożnych imigrantów z Niemiec, czasów, gdy dorastały jego dzieci, a także refleksji starszego i doświadczonego człowieka. Uczucia miłości, radości, zaufania przeplatają się z niepokojem, zniechęceniem, zwątpieniem – jednak dominuje w nich wiara i zaufanie Bogu.
Wśród kilkunastu książek, reprezentowanych przez naszą Agencję, można znaleźć pełne życiowej mądrości wspomnienia w formie listów Love, DadI Will to You, autorskie poradniki, które pomagają borykać się z różnymi problemami, takimi jak lęki, bezsenność, ciężka choroba, strata dziecka – Looking Anxiety in the Face, Hello, Night, I’m Thinking of You, poetycką książkę To Henry In Heaven, czytania na czas adwentu i Bożego Narodzenia – In the Bleak Midwinter, Unto Us Is Born, Making Room for Christmas, modlitwy Cat Psalms vol. 1 i 2, Dog Psalms vol. 1 i 2, Luther’s Prayers, czy książki napisane z myślą o dzieciach i ich rodzicach – Angels Love Children.
W Polsce dotychczas ukazały się trzy z jego książek: I’m Thinking of You (Myślę o Tobie. Duszpasterskie listy o nadziei i uzdrowieniu, wyd. Augustana, 1999) i Unto Us is Born (Dla nas się narodził, wyd. Augustana, 2009) i Love, Dad (Listy do moich dzieci, wyd. Warto 2014).