Hot Tea Across India

Hot Tea Across IndiaTytuł: Hot Tea Across India
Autor: Rishad Saam Mehta
Gatunek: Podróżnicza
Liczba stron: 195
Państwo: Indie

Książka Rishada Saama Mehty to zbiór relacji autora z wypraw do różnych zakątków Indii, których się podjął na przestrzeni kilku lat pracy w czasopiśmie „Autocar India”.

Hot Tea Across India to pewne parę godzin dobrej lektury, szczególnie dla osób, które szukają nie nazbyt wymagającej książki na okres wakacyjny. Dobrze opowiedziane historie Rishada Saama Mehty pozwalają spojrzeć na najludniejszą demokrację świata z lekkością, niekiedy przymrużeniem oka, a zarazem poznać prawdziwe oblicze, to mniej poważne, indyjskiego społeczeństwa.

Książka należy do gatunku podróżniczych, choć jest to spojrzenie osoby ze środka, a nie turysty, który odwiedza obcy mu kulturowo kraj. Dzięki temu narracja zyskuje na wiarygodności, a nie traci nic z uroku egzotyki. Prowadzona jest w pierwszej osobie z dodatkiem dialogów, które jednak nie dominują, ale ją uzupełniają. Książka opiera się na komizmie sytuacyjnym i słownym, który najczęściej wynika z faktu, że Indie są krajem wielokulturowym, wieloetnicznym i wielojęzycznym, co doprowadza do zaskakujących sytuacji. Autor umiejętnie tworzy wciągające historie, przez które przebija jego optymistyczne podejście do życia, fascynacja podróżami oraz otaczającym go światem.