Już jest! Premiera Góry Synaj Krzysztofa Koziołka

Właśnie rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki, a wraz z nimi z promocją najnowszej powieści pt. Góra Synaj startuje Krzysztof Koziołek. Góra Synaj to pierwsza część trylogii kryminalnej, której akcja toczy się w okolicach Nowej Soli w czasach przedwojennych. Kto czytał inną powieść Krzysztofa Koziołka Furia rodzi się w Sławie, rozpozna znanych sobie bohaterów: Antona Habichta czy dociekliwą hrabinę, bo najnowsza trylogia to prequel do wydarzeń z Furii. (wyd. Muza) Życzymy udanej lektury!

Czytaj więcej

Furia rodzi się w Sławie wkrótce powiększy się o trzy nowe tomy

Furia rodzi się w Sławie wkrótce powiększy się o trzy nowe tomy

Z przyjemnością donosimy, że Krzysztof Koziołek i wydawnictwo Akurat (imprint wydawnictwa MUZA SA) podpisali umowę wydawniczą na rozwinięcie w serię nominowanej do nagrody Kryminalna Piła 2016 (http://www.kryminalnapila.pl/konkursmiasto.html) powieści Furia rodzi się w Sławie. Kolejne tomy kryminałów retro z Antonem Habichtem i Franziską von Häften w rolach głównych zostaną wydane w 2017 i 2018 r.

Czytaj więcej

Tureckie wydanie Kamiennego świata Tadeusza Borowskiego

Za pośrednictwem Agencji Literackiej Ekstensa wkrótce na tureckim rynku wydawniczym pojawi się nowe wydanie i tłumaczenie znanej książki Tadeusz Borowskiego Kamienny świat.

Czytaj więcej

Hit tej wiosny!

Jeśli jeszcze nie kupiliście najnowszej książki duetu Max Skorwider i Boguś Janiszewski "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" - spieszcie się! Niezmiernie miło nam poinformować, że debiutancka książka współpracującego z naszą agencją duetu pisarsko-ilustratorskiego znika z półek w zastraszającym tempie, więc nie ma na co czekać - spieszcie do księgarni już dziś. "Ekonomia", to wyjątkowa książka dla czytelników w każdym wieku. Jasno i z ogromną dozą humoru opowiada o podstawowych, jak i bardziej skomplikowanych zjawiskach ekonomicznych. Czyta się ją ...

Czytaj więcej

Kinga Dunin o Marcie Giziewicz i innych polskich pisarkach kryminałów

Ciekawy artykuł Kingi Dunin pt. "Czy kobiety piszą gorsze kryminały niż mężczyźni?" o polskich pisarkach kryminałów (m.in. Kai Malanowskiej, Marcie Guzowskiej, Katarzynie Bondzie) pojawił się  na stronie krytykapolityczna.pl. Wśród wymienionych autorek jest też Marta Giziewicz i Kareta. Dunin dostrzega walory powieści i jej mroczny charakter: "W istocie nie jest to jednak realistyczny kryminał – to horror kryminalny, a wampiryczne bezczeszczenie zwłok może się okazać bardziej istotne dla sprawy niż morderstwa kobiet. To naprawdę smakowita historia, zapowiadająca cykl powieści o Konradzie Masternowiczu, zastępcy ...

Czytaj więcej