Naszą agencję tworzą dwie agentki i zarazem właścicielki

Monika Jankowska i Hania Pałac

Agencja Literacka Ekstensa powstała pod koniec 2011 roku i swoją siedzibę ma w Poznaniu. Tworzą ją dwie osoby - Monika Jankowska i Hania Pałac, obie z wykształcenia anglistki i rusycystki, nałogowe pożeraczki książek. Każda z nas konsekwentnie i świadomie rozbudowuje swoje listy klientów i reprezentowanych tytułów, Monika dziecięcą, młodzieżową, SF, fantastykę i wszystkie pokrewne gatunki, Hania beletrystykę i literaturę faktu oraz poradniki. Obie interesujemy się literaturą z różnych egzotycznych części świata, stąd wśród naszych klientów znajdziecie wydawców, agentów i autorów z Indii, Grecji, Armenii, RPA czy Włoch. Szukamy też ciekawych głosów z Polski oraz promujemy polską literaturę za granicą.

Wyznajemy takie zasady jak budowanie zaufania i lojalności klientów, zaangażowanie, otwartość na nowe rozwiązania.
Monika jest absolwentką filologii rosyjskiej oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, ucząc języków obcych. Od niedawna połknęła bakcyla graficznego i zaczęła dodatkowo zajmować się grafiką komputerową. W pracy agenta stara się łączyć swoje umiejętności i zainteresowania, by wyszukać jak najciekawsze i najpiękniejsze utwory dla młodych i starszych czytelników. Uwielbia podróże. Nie wyobraża sobie życia bez roweru. Książki najchętniej czyta w plenerze, najlepiej w hamaku. Literatura fantasy wspaniale pomaga jej oderwać się od rzeczywistości i odpłynąć w świat wyobraźni, za co tak bardzo ją lubi. W wolnych chwilach oddaje się przyjemności oglądania seriali i grania w planszówki.
Hania - z wykształcenia filolog anglistyki i rusycystyki, absolwentka poznańskiego UAM oraz WWSH (Edytorstwo i Rynek Książki). Pracowała w Wydawnictwie Pascal, współzałożycielka Agencji Literackiej Ekstensa. Zajmuje się też tłumaczeniami. Dużo podróżuje (stąd czerpie inspiracje do pracy), po studiach spędziła kilka miesięcy w Indiach, ucząc dzieciaki w miejscowej podstawówce. Lubi góry (wszelkie, w szczególności rodzinne Beskidy oraz Tatry), muzykę (np. jazz, alternatywną) i zwierzęta (większość, oprócz pająków) oraz jogę. Interesują ją różne gatunki literackie, m.in.: współczesne i historyczne powieści, reportaże i książki podróżnicze, ciekawe biografie, książki humanistyczne, duchowość chrześcijańska i książki motywacyjne.